صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 553032
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
30روزه شدن ماه رمضان جدی است
عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: رؤیت هلال ماه به لحاظ نجومی در غروب شنبه بسیار دشوار است.

به گزارش «شیعه نیوز» حجت‌الاسلام علیرضا موحدنژاد، عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که بیش از پنجاه گروه برای استهلال ماه شوال اعزام و در نقاط مختلف کشور مستقر می‌شوند، گفت: رصد ماه شوال از بعدازظهر روز شنبه آغاز می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که اعزام گروه‌ها از ستادهای استهلال استانی صورت می‌گیرد، افزود: گروه‌های استهلال ماه شوال در تهران نیز اعزام شده‌اند.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، رؤیت هلال ماه را به لحاظ نجومی در غروب شنبه بسیار دشوار دانست و خاطر نشان کرد: برخی کارشناسان هلال ماه را قابل رؤیت و برخی آن را غیرقابل رؤیت تشخیص داده‌اند یعنی هلال ماه در این روز در مرز رؤیت پذیری و رؤیت ناپذیری قرار دارد.

حجت‌الاسلام موحدنژاد با بیان این‌که در صدد هستیم با سرعت و دقت نتیجه استهلال را اعلام کنیم، افزود: در هر صورت اگر تا غروب روز شنبه هلال ماه شوال رؤیت شود، یکشنبه و در غیر اینصورت دوشنبه عید فطر و اولین روز ماه شوال خواهد بود.

وی همچنین درباره نقش شرایط جوی در رؤیت هلال ماه گفت: ورود غبار به جو و عدم بارندگی در تابستان امسال سبب شده که شرایط مطلوبی برای رؤیت هلال ماه در روز شنبه نداشته باشیم، از این رو ممکن است هلال ماه غروب شنبه دیده نشود که در این صورت یکشنبه ماه رمضان خواهد بود.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری، مناطق جنوبی کشور را بهترین مناطق برای رؤیت هلال ماه دانست و ابراز داشت: در بخش‌های جنوبی کشور ارتفاع ماه نسبت به بخش‌های شمالی کشور بیش‌تر و 11 دقیقه بعد از خورشید غروب می‌کند.
منبع:شیعه نیوز

شنبه بیست و هشتم 6 1388
X